همایش تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود



همایش تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی به مناسبت سی‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دکتر «حداد عادل» رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دکتر «محسن پرویز» معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «علی شجاعی‌صائین» مدیرعامل خانه کتاب و جمعی از اندیشمندان و تاریخ‌نگاران در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود._


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «روز نخست همایش تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی به «آسیب‌شناسی تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی» اختصاص دارد که در 4 بخش برگزار می‌شود.

در بخش نخست مقاله «درآمدی بر نظریه‌های تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی» با سخنرانی دکتر «محمد رجبی»، «پویش و انتقال قدرت در انقلاب اسلامی» با سخنرانی دکتر «هادی نخعی»، «ساز وکارهای نقد در تاریخ شفاهی» با سخنرانی دکتر «مرتضی نورائی» و «تاریخ‌نگاری جنگ ایران و عراق: رویکرد‌ها و روش‌ها» با سخنرانی «محمد درودیان» و با حضور کارشناسان «قاسم تبریزی»، دکتر «محمدحسن رجبی» و «حبیب‌اله اسماعیلی» برگزار می‌شود.

در نشست دوم «تاریخ‌نگاری اقتصادی با تکیه بر عقب‌ماندگی» با سخنرانی دکتر «مرتضی دهقان‌نژاد»، «تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی و میشل فوکو» با سخنرانی دکتر «علی‌اکبر کجباف»، «آسیب‌شناسی تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی» با سخنرانی «علی ططری» و «فاطمه ترک‌چی» و با حضور کارشناسان دکتر «مرتضی نورائی» و دکتر «هادی نخعی» برگزار می‌شود.

نشست سوم «بایستگی‌ها،‌ موانع و مشکلات تاریخ‌نگاری آموزشی انقلاب اسلامی» با سخنرانی «یعقوب توکلی»، «آسیب‌ها در تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی» با سخنرانی دکتر «مظفر نامدار»، «جریان‌شناسی تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی در خارج از ایران» با سخنرانی «عباس سلیمی‌نمین» و با حضور کارشناسان دکتر «علی اکبر کجباف» و دکتر «دهقان‌‌نژاد» برگزار می‌شود.

بخش پایانی نشست روز نخست همایش تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی به «میزگرد آسیب‌شناسی تاریخ‌نگاری اسلامی» اختصاص دارد که با حضور حجت‌الاسلام «روح‌الله حسینیان»، حجت‌الاسلام «عبدالمجید معادیخواه»،‌ دکتر حمید روحانی، حجت‌الاسلام «رسول جعفریان»، دکتر موسی حقانی، عباس سلیمی نمین و قاسم تبریزی برگزار می‌شود.

همایش تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی به همت موسسه خانه کتاب (کتاب ماه تاریخ و جغرافیا) در روزهای 6 و 7 اردیبهشت‌ماه ساعت 9 تا 18 در تالار سوره حوزه هنری تقاطع خیابان حافظ و سمیه برگزار می‌شود. 

 

 

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/vdccppq1.2bq4i8laa2.html

خبرگزاری کتاب ایران (IBNA)

  http://www.ibna.ir



 
تعداد بازدید: 4998



http://oral-history.ir/?page=post&id=2226